Pomalu si všichni zvykáme na kolej a kolejní život, a jelikož se v budově ještě moc nevyznáme, je pro nás připraven tak zvaný kolejní běh. Název je pro leckoho mírně zastrašující, neboť nikdo z nás přesně neví, co nás čeká. Navíc účast je prý povinná!
Od kohosi se doslechnu, že na jiných kolejí se to pořádá taktéž a úkolem nových studentů je vyběhnout všechny patra budovy a v každém z nich vypít panáka tvrdého alkoholu!(Pro lepší představivost dodávám, že kolej, kde se údajně toto odehrává, má asi dvacet pater.) Po tomto sdělení mně trochu uklidní pohled na naši kolej, jež sestává z pouhých pěti pater.
Nakonec je ale vše jinak. Všichni prváci jsme nahnáni staršími spolubydlícími do tělocvičny, kde si vyslechneme různé poučky o kolejním životě. Poté vyfasujeme papírky s místnostmi, do kterých musíme "doběhnout" a kde nás prý čekají různé úkoly. Následující dvě hodiny strávíme běháním nahoru a dolů po koleji, protože nevíme, kde se jaká místnost nachází a plánek budovy je pouze v přízemí. Ti chytřejší z nás si plánek rovnou opíší do mobilu a ušetří si tak cestu.
Šicí místnost. Úkol zní jasně: navléknout nit do šicího stroje. Jelikož nejsem s šicím strojem moc velký kamarád a na šití mám lidi, nejsem si jistá, zda úkol zvládnu. Naštěstí vše děláme ve dvojicích, a tak spolu s L. jakžtakž nit navlékneme. Poté s bodovým ohodnocením běžíme do klubovny, kde máme za úkol zapamatovat si za 10s deset věcí. Zde jsme úspěšnější, neboť si nevzpomeneme pouze na jednu věc. Dále jsme nuceni převlékat postel na krásu, což také není moje hobby, a v televizní místnosti musíme nakreslit oblíbený večerníček. Pokračujeme mytím nádobí a poznáváním koření dle čuchu a vzhledu. K mému překvapení nepoznám pouze Kari, neb jim divně zapáchá! V kolárně mám za úkol na čas vyprosit klíč bez kolejenky a zlatým hřebem večera je teorie praní v prádelně v pátém patře. Nejdříve se totiž musí vypůjčit klíč, pustit voda, zapnout pračka a prát. Ovšem pračka se musí neustále kontrolovat a během praní se musí dolévat asi dva kýble vody, protože v pátém patře je nízký tlak vody. Pozor, vodu nedoléváme v prádelně, ale musíme přejít celou chodbu k umývárně, neboť bychom tlak vody ještě snížili. Po praní uvedeme vše do původního stavu.
Celý běh končí v hospodě naproti koleji, kde se vyhlásí nejlepší běžci. Co se děje pak nevím, protože jsme ze zakouřeného baru rychle odešli a udělali si soukromou párty na pokoji.